Jdi na obsah Jdi na menu
 


Retrívr Alf mu zemřel v náruči!

6. 4. 2008

Alfovi začalo být zle v sobotu ráno. Vyvrhnul potravu, v níž majitel psa Aleš Čech (40) našel slupky od salámu. Usoudil, že Alf sežral jedovatou návnadu, protože podobně špatně mu bylo před několika měsíci, kdy už se ho pokusil někdo takto zabít. Tehdy se pes dokázal se smrtí poprat.

Na další boj už ale jeho otravou poznamenaný organismus neměl. Nepomohly ani léky v infuzi. Alf neudržel rovnováhu, těžce a zrychleně dýchal a řezavé bolesti v útrobách mu rychle braly sílu. V neděli odpoledne padl na bok, jako by chtěl spát. Po chvilce ale přestal dýchat, jeho napjaté svaly povolily a trápení skončilo. Jeho smrt všechny rozplakala. "Alfík už není...," běhal s pláčem po domě sedmiletý Kuba. "Zemřel nám člen rodiny," vzlykal nad psem hochův táta.

O Alfově otravě informoval Aleš Čech policii s podezřením, že ho musel zabít některý soused, zřejmě závidící spokojený život rodiny. Stejně jako o psa přišla rodina v létě o ochočenou pštrosici. Ptáka zabil nervový jed carbofuran, kterým se tlumí rostlinní škůdci, ale také se jím často nelegálně hubí škodná.

"Tomu člověku bych dal taky ten jed, aby trpěl stejně," řekl se zlobou muž. Přiznal však i beznaděj, že bude travič potrestán. Zatím totiž nemá důkazy k jeho usvědčení.

Poslední fotka s živým Alfíkem.
Jakub utěšoval pejska a doufal,
že přežije.

Poslední fotka s živým Alfíkem. Jakub utěšoval pejska a doufal, že přežije.

Alf zemřel v bolestech. Plenu u tlamy měl od krve, kterou zvracel

Alf zemřel v bolestech. Plenu u tlamy měl od krve, kterou zvracel